Práce pro studenty na Novém Zélandu

Studentské práce na Novém Zélandu

Jak mohu kombinovat práci a studium?

Pokud chceš na Novém Zélandu pracovat a studovat zároveň, budeš potřebovat studentské vízum s pracovním povolením, anebo nejjednodušeji Working Holiday vízum. Většina škol, se kterými spolupracujeme, nabízí svým studentům tzv. Internshipy (spojení práce a studia), anebo poradenství ohledně hledání práce na Zélandu.

Jakých pracovních programů se v rámci školy můžu zúčastnit?

  • Professional Internship - neplacená stáž v novozélandské firmě, pro studenty, kteří chtějí získat pracovní zkušenosti do jejich budoucího profesního života.
  • Hospitality & Tourism Internships - placená stáž v oblasti pohostinství a turismu, pro studenty, kteří chtějí zlepšovat svou angličtinu, přivydělat si na svá studia a přitom získat pracovní zkušenosti.
  • New Zealand Farm Experience - mnoho škol má uzavřené dohody s farmami a majiteli sadů, proto Ti za poplatek dokážou zprostředkovat život a práci na farmě.

Jaké druhy prací studenti obvykle na Novém Zélandu vykonávají?

Všechny jazykové školy, se kterými spolupracujeme, se nacházejí ve městech. V Aucklandu, Christchurch, Queenstown nebo Wellingtonu nejčastěji najdeš práci v oblasti služeb a cestovního ruchu. Nejčastější nabídky jsou na pozice číšník v kavárně či restauraci, pomocník v kuchyni, prodavač, recepční, uklízečka apod.

Konkrétní výše platu se může lišit v závislosti na:

 

  • lokalitě, kde na Novém Zélandu bydlíš/pracuješ
  • sezóně
  • Tvých pracovních zkušenostech
  • úrovni Tvé angličtiny

 

Jak často budu dostávat svůj plat?

Svoji mzdu budeš dostávat každý týden nebo jednou za dva týdny. Každý zaměstnavatel má povinnost platit z Tvé výplaty rovněž daně, proto budeš potřebovat daňové číslo IRD. Plat Ti bude vyplácen na účet nebo formou šeků, proto je dobré si zřídit svůj bankovní účet u novozélandské banky.

Jak je práce ohodnocena?

  • Ukázku hodinové mzdy a kolik si na Novém Zélandu můžeš vydělat, naleznete v sekci Platy na Novém Zélandu.
  • Na Novém Zélandu se ale také setkáš s pojmem úkolová práce. Úkolová práce je placená za splnění daného úkolu, nikoliv hodinově. Např. očesat jednu řadu stromů, za celou vykonanou práci pak dostaneš konkrétní částku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace